Zwiedzaj i poznaj Żabi Kraj 

Ekomuzeum to sieć atrakcji w terenie prezentujących „żywe” dziedzictwo przyrodnicze, historyczne i kulturowe – pozwala w wyjątkowy sposób zobaczyć, poznać i doświadczyć różnych wartości regionu.

Ekomuzeum „Żabi Kraj” leży na obszarze Śląska Cieszyńskiego i Ziemi Pszczyńskiej. Ekomuzeum „Żabi Kraj” zaprasza w niezwykłą podróż po wyjątkowych miejscach, na spotkanie z przyrodą, w otoczeniu dużej i małej, stojącej i płynącej wody, z ludźmi, którzy z pasją prezentują lokalną kulturę, rękodzieło, sztukę i żywe tradycje. Można tu, w malowniczych krajobrazach dowiedzieć się, na czym polega gospodarka stawowa i spróbować wielości smaków różnorodnych ryb słodkowodnych, tradycyjnych potraw, lokalnie produkowanego miodu i wina, skorzystać z walorów leczniczych bogactw tego terenu oraz spróbować swoich sił w twórczości artystycznej i rękodzielniczej.

Wszystkie miejsca i ich gospodarze zapraszają. Zainteresowani proszeni są o wcześniejsze ustalenie terminu bezpośrednio z gospodarzami miejsc lub ze Stowarzyszeniem Rybackim „Żabi Kraj” pełniącym funkcję Koordynatora Ekomuzeum.

Ekomuzeum „Żabi Kraj” zaprasza na atrakcyjne wydarzenia i imprezy w ciągu całego roku.

Więcej informacji o Ekomuzeum „Żabi Kraj” na stronie:

www.ekomuzeumzabikraj.pl